Po co tworzyć rutynę?

Ale po pierwsze, możesz być bardziej przekonujący o korzyściach płynących z rutyny. Ustanowienie pozytywnej codziennej rutyny jest zarówno samoinwestycją, jak i sposobem na zrobienie wszystkiego, co najlepsze dla reszty świata. Zapewnia również dodatkowe korzyści, takie jak nadanie struktury, budowanie nawyków i rozwijanie nawyku, który przeniesie Cię w te dni, kiedy poczujesz, że nie masz siły, by się utrzymać.

Przestrzeganie codziennej rutyny może pomóc Ci ustalić priorytety, ograniczyć kunktatorstwo, śledzić cele, a nawet uczynić cię zdrowszym. Zmniejsza to twoje poleganie na sile woli i motywacji, ponieważ, jak mówi Tynan, autor książki Superhuman by Habit, nawyki to „działania, które podejmujesz wielokrotnie, przy niewielkim lub żadnym wysiłku lub bez zastanowienia”. Dzisiaj mam więcej motywacji, motywacji i pasji, dzięki czemu osiąganie moich celów jest łatwiejsze… i bardziej satysfakcjonujące.

Mam więcej energii fizycznej i psychicznej, aby przetrwać moje dni… nawet te naprawdę trudne (które wciąż się pojawiają). Czuję się szczęśliwszy i bardziej zadowolony z jakości i głębi mojego życia. Przyznaję jednak; tworzenie dobrych nawyków nie zawsze jest łatwe. Jak mówi Brian Tracy: „Dobre nawyki są trudne do ukształtowania, ale łatwo z nimi żyć. Złe nawyki są łatwe do ukształtowania, ale trudno z nimi żyć. ”

Oto coś naprawdę ważnego do zapamiętania: to, co działa dla kogoś innego, może nie działać dla ciebie. Dlatego ważne jest, aby wybrać działania, które najbardziej do ciebie docierają, te, które popychają cię do bycia najlepszym, jakim jesteś w stanie być… i do kontynuowania tych działań.

Nie bój się wypróbować nowych nawyków i przekonaj się, jak one działają. Jeśli sprawią, że poczujesz energię i inspirację, rób to dalej… jeśli nie, próbuj nowych, dopóki nie znajdziesz takich, które to robią.

Kluczem jest tworzenie regularnych i spójnych codziennych wzorców, które zabiorą Cię tam, gdzie chcesz iść w życiu, pomagając zmaksymalizować siebie na każdym możliwym poziomie.

Teraz przejdźmy do niektórych rzeczy, które możesz zrobić w codziennej rutynie, aby osiągnąć wyższy poziom mentalny (tj. Większą moc mózgu i jasność!).